Saturday, June 2, 2007

terra natura ja briti aktsent31. mai jätkub..


Benidorm on koht mille ümbruses saab loll turist tükk aega rahakotti tühjendada, ja üheks mitmest võimalusest on külastada Terra Natura loomaaeda. Pikalt mõtlen peale terra miticast saadud peavalu, kas minna või mitte. Kuna aga parkimise eest juba €3 (loll turist sõitis juba parklasse sisse) makstud ja piletki poole odavam kui terra miticas, siis lähen õnge.
Kuna puupeast põhjamaalase peavalu on suur, siis ühest kohvist ei piisa, et seda leevendada, seega saan ma tunda kahte kõige erinevamat cafe con leche't ever, mida 20m raadiuses võimalik pakkuda on. Nimelt võtan ma esmalt paella koos kohviga, ja siis võileiva kohviga. Esimene kohv on üsna meeltmööda, teine on tökatkange nagu Portugali bensujaamades. Paella tuleb mereandidega, ja iga riisitera on ka krevetimaitsest läbi imbunud, mitte-eriti-suure kalasõbrana söön riisi ja kaks krevetti pika nokaga ära ja saadan ülejäänud vähjad-nälkjad järgmisele rohelisele ringile.

Ei terra mitica ega terra natura korralikku sööki ei paku (vaid snäkk ja friikad), nii et paella kvalifitseerub ainukeseks roaks, mille kohta ei saa s*tt öelda. Miks pole näiteks võimalik tellida keedetud kartuleid odava raha eest? Pole ju teab mis kulukas organiseerida sellist toitu. Või siis ma mõtlen väga mitte-hispaanlaslikult. Või siis ei tooks keedetud kartulite laarid piisavalt raha sisse. "üks pilet ja kolm keedetud kartulit, por favor" kõlaks päris võikalt tegelikult, eriti kui ilm on soe. Niisiis menüüd koosnevad friikartulitest, hamburgeritest, ja muust küpsetatud s*tast.


Terra Mitica pilet muideks annab "participating" McDonalds'test võimaluse osta 2 toodet ühe hinnaga. Teisisõnu saad tasuta topelt kõhuvalu. Kui veel N-332 mööda Benidormi peaks asja olema, võtan kindlasti midagi Mc'st topelt, seda süües vaatan teeäärseid l*tse ka topelt (nad on tegelikult hästi omapäraselt riides, tervitusi Merjele! aga mul on kahtlane tunne et pildistada ma neid ei julge) ja ülejärgmisel päeval seedimatut veisekotletti välja lastes vajutan wc-poti nuppu ka topelt.

Ilus, see loodus. Papakoid on ka koju kätte toodud vaatamiseks, päris naljakad linnud. Kes lennata oskavad, need on ketiga puu küljes kinni, kes ei oska/suuda, nendel sellist vangistust ei ole. Loomaaed on pindalalt umbes poole väiksem kui lõbustuspark, aga kuna mulle meeldivad loomad ja linnud rohkem kui pea alaspidi rippuvad karjuvad teismelised, siis kulub siin pea samapalju aega. Pikka aega ja tulutult proovin pildile saada ka varblast, kes on üks tähelepanuvääriv olend ni TM's kui TN's, kes aitas mull bacon-bocadillo't süüa kohvikus, aga kes mulle kõigest hoolimata siiski koti pähe tõmbab, iga kord kui ma kaamerat varblase poole püüan salaja suunata.
kahes meelelahutuskeskuses tuletavad kolm live-bändi meelde, et pilet pole siiski tühja makstud. Muusikud teevad enda tööd südamega ning võidavad peale esitlust marulisi aplause. Mängitakse hispaania-, india- ja araabiapärast muusikat, tihti on muusikud sissejuhatuseks poekestele, nii et hea tujuga ostma :)
Mul on selle foto üle eriliselt hea meel, esmalt mulle meeldivad seda tüüpi pildid, teiseks pole seni olnud mahti ühtegi korralikku hispaanlast portreteerida (v.a. see, kellest Altea promenaadil vaid jalad näha on), nii et uhkusega las ripub see digitajapilt siin ka. Senjorita pildistas tuukanit, kes sallis inimesi üsna edukalt, ning kes peale seda klõpsu kohe põrandale lendas, kuna ta terav silm märkas maas midagi isuäratavat..Siin see tuukan on.. üks rohkem kui 140 liigist, kes väikeses "linnugloobuses" (mul ei tule õige spetsiifiline nimetus praegu meelde, aeroland see ju ei ole, mõtlen suurt võrguga kaetud ala, mille sees linnud elavad-on-lendavad) esindatud on. Linnud on üldiselt inimestega harjnud, kuigi kärarikka seltskonna eest põgenevad siiski veidi eemale. Kui tükk aega kohapeal vaikides olla, ilmub põõsaste vahelt terve kamp erinevaid sulelisi, kes uskumatult mõnusaid häälitsusi esile tuues enda igapäevaelu jätkavad.. palju on lastega peresin ka siin TN's, nii et kärarikaste laste lähedal on loomad-linnud eriti närvilised..


Palju on briti turiste liikvel. Tundub olevat eriti jõukas maa, inimesed näevad välja hästisöönud :P Väga mõnus on kuulata ehedat briti inglise keelt, mis ameerika inglise keelest (mida on ilmselt ka juba sada sugukonda) erineb minu jaoks nagu öö ja päev. "i think they're cute" teatab üks briti teismeline nende ahvikeste juures.. "I think they're bloody cute" lapsed kommenteerivad kõike ja kõiki valjuhäälselt.. sellesama poisi väike vend koperdab mirjami käru otsa järgmisel hetkel - vanem vend vihastab vanemalikult ja ütleb sensatsioonialtilt-ärapanijalikult "what do you say to the other people? say sorry!.." ja seda kõike imearmsas inglise aktsendiga inglise keeles :)

väga huvitav on jälgida, kuidas vanemad lastega käituvad, mis on keelatud ja mis lubatud. Üsna arusaamatu on isade suhe poegadega.. Alteas parklas pileti eest tasudel oli kassamuti mees ja laps ka seal, kes igavust täiteks üksteist tögasid. Isa lõi pojale tühja limonaadipudeliga kõminal vastu pead, nii et poisike ei teadnud, kas nutta või naerda. Kuna isa ise kähedal häälel naerma hakkas, pidas poisike ka paremaks naerma hakata.. peale seda ehmatas poeg isa sellega, et torkas sel ajal õhupalli puruks, kui isa korraks seljaga oli.. kui isa ülitigedana ümber pööras, hakkas poisike naerma - sekundipealt naeris isa ka kaasa, virutades poisile sõbralikule peopesaga vastu pead..meeste peldik näeb küll üsna peldik välja. Nii et pole need hispaania mehed paremad midagi kui eesti omad. See on tegelikult üsna viisakas peldik, ainult kaks sitatriipu keset potti ja täiskustud põrand ja peldikupaber laiali.
ilus akvaarium teel veeparki. Aqua Natura on üks osa TN pargist, kus pered saavad peale rasket loodusõpetusetundi vees sulistada ja snäkki süüa ja cocacolat juua. Pererahva sõnul on hispaanlased veel üsna raiskav rahvas, huvitav kuhu kõik see prügi viiakse. Tippnäiteks liigsest kulutamiseks võiks tuua Berliini ühe kohviku, kus väikese kukli pakkimiseks keriti rullilt maha meeter fooliumi.. arusaadav, et see on kinni makstud kliendi poolt, aga milleks raisata :)


veepark näeb ise selline välja. x miljonit eurot või peseetat (1 euro on 166 peseetat) ja tehismaailm kerkib! hästi ilus on tegelikult igasugu siniseid veesilmi vaadata, olgu tehis- või mitte :P rahvas millegipärast vees ei olnud eriti, ehk vesi liiga jahe? keelumärke näha ei olnud...

Väljapääsu kõrval on väike putukate- ja roomajatemaja, kus madudel on parasjagu söögiaeg. See näeb välja nii, et töötaja kõnnib akvaariumist akvaariumini ning paneb igale suuremale elajale elusa roti puuri. Madu siis vähehaaval halvab loomakese ning pistab ta seejärel ühes tükis nahka.
Terra Natura on väga vinge koht külastamiseks. Terra Mitica ei ole ka vilets, aga rahuarmastavatele inimestele pole see tervisele hää :P

No comments: