Saturday, June 2, 2007

terra mitica


30. mail me midagi eriti ei tee, kuna mirjamil pole tuju kiita (arvame, et tulevate hammaste tõttu), ja meil endil ka pea valutab (arvatavasti palavusest, varjus 30C).

31. mail lähen üksinda Benidormi lõbustusparki, kuna ilm on veel soojem 32C varjus, ja tundub et mirjam väga palavust ei talu. pole mullegi see kiita nõnda soojaga, kuid palju sa siiamaile ikka satud, nii et tuleks siiski võimalusel ringi vaadata. Terra Mitica on populaarne lõbustuspark, kõikide atraktsioonidega tutvumiseks soovitavad korraldajad varuda kaks päeva, pargi läbimõõt ühest otsast teise koos kõikide viledega on u 1,5km ning kogu kaadervärk on majutatud mäeservale ja selle kõrvale.
pargi keskel on jõgi-järv-veekogu, mida mööda vana-aja stiilis laevuke edasi-tagasi voorib - üsna mittepopulaarne meelelahutus, kuna kõiksugu adrenaliiniatraktsioonid on palju paeluvamad. Sissepääsus tuli 15min järjekorras oodata, rahvast on üsna murdu (kuigi netis oleva info põhjal juulis-augustis on ikka tipphooaeg).

lõbustuspark on jagatud temaatilisteks osadeks, egiptus, kreeka, rooma jms. igas osas on võimalus mitu tundi aega veeta, vingemad atraktsioonid maksavad loomulikult lisaraha, tavaliselt €5. sissepääs parki maksab täiskasvanule €34. loomulikult on väga palju poode ja söögikohti, kuhu enda ülejääva raha saad rahumeeli jätta. Müratase on väga kõrge, beebidel ei olekski kasulik sellises kohas viibida. aga hispaania beebid on superbeebid, nad magavad bassikõlari ääres kõrvetava päikese all friikartulipraadimis-õliaroomi-sees kõige magusamat und..mida kõrgemale ja kaugemale on atraktsiooniga võimalik lennata-minna-tulla, seda pikem on järjekord selle külastamiseks. enamus aega kulubki järjekorras seismisele, atraktsioonikylastus ise võtab aega tavaliselt vaid mõne minuti.. pildil üleval on hiigelkiige, "varre" pikkus arvatavasti kusagil 15-20meetrit.. ja see ringike, kus külastajad istuvad, käib veel ülber telje ringi ka :) (tsau lilith! sulle on terra mitica paras koht küastamiseks! :P)
üks eelistatumatest atraktsioonidest on ka see, paaditäis inimesi laskub mäe otsast hirmsa hooga vette, seejärel käib vali lärtsatus ning vett on täis kõik kohad paarikümne meetri ulatuses, sh paadis sõitjad ise :P peale veepilve hajumist, hakkavad reisijad plaksutama ja naerma :) üks väga patriootlik-kokkuhoidev seltskond koolilapsi (kes grupina parki külastasid), laulsid kogu aeg arvatavasti enda kooli tunnuslaulu vms, igaljuhul ka siit koskedest alla laskudes asendus kiljumine peale veepahmakat ulja lauluga.nagu mitmetes teistes meelelahutusasutustes, avaneb ka terra miticast võrratu vaade benidormi pilvelõhkujatele..

No comments: