Saturday, June 9, 2007

sahara tolm

Reis selleks korraks läbi, aga pildid suuremas osas revideerimata, sorin neid aja jooksul ja postitan ehk siia ka ;)
alustuseks pilt reisi teisest päevast, mil oli pilvine ja vihm tõi endaga kaasa imepeenikest punast tolmu. Olevat pärit Aafrikast Sahara kõrbest, ja nii imepeenike ja läbitungiv, et tükk aega on seda igal pool. (vaadake autot lähemalt, punased pisikesed laigukesed on peal). Evelyn oli eriti mures, kuna ta "just oli lasknud kõik rõdud ära puhastada" ja peale seda tuli see vihm koos punase liivatolmuga..


aga veidi reisistatistikat ka,

- kestvus 19 päeva ('05 aprillis oli 8p ja '06 novebmris 9p)

- läbisõit 3300km (vastavalt 2000km ja 3500km), kütusekulu keskmiseks 5,9l sajale.

- pilte u 3800 (2000 ja 4000 - piltide arv ei ole mingi näitaja, lihtsalt digiajastu traagika, et neid nii palju koguneb, tihti on korralikke pilte 1-2% vaid)

- maksumust veel ei tea, selgub hiljem ('05 u 24k ja '06 u 26k), kuid esmane matemaatika, lennupiletid 7,5k, autorent 8k, majutus 15k, muud kulud vast u 10k, nii et tundub et umbes 40k ringis


seekord tammusime üsna ühe koha peal, valencia maakonnas valencia ja alicante provintsides peamiselt :) enamkülastatavamad kohad loomulikult Gandia (öömaja Gandiast 10km), Denia (50km), Benidorm (80km) kuid ka Valencia, Javea, Alicante, Rotova (0km :P), Altea, Calpe :)

peamine kogemus - kui keelt ei oska, jääb palju asju ajamata ja tegemata :P

Auto oli citroen C4, kena TDI nagu prantslastel ikka, ilus välimus ja veidi selline tunne, et koostekvaliteedis on saksa autodele tasemeni veel tükk maad; alt meid ei vedanud, õhu hoidis jaheda, ja meeldivalt ökonoomne ka. Minumeelest sellise klassi auto on optimaalne rentida, palju väiksem "ostukäru" on vaid veidi odavam, ja vaid veidi suurem auto (nt peugeot 406 või citroen C5) on juba üsna palju kallimad. Kallim, mille leidsime hetkel vabana oli mercedes E270 CDI, rent 18 päevaks u 2000 eurot.

mai lõpp ja juuni on valencia ümbruses eesti juulikuu soojade ilmade moodi, pikset veidi ja pilvealust, ning palju päikest ja sooja 25C ringis :) vahemeri üsna soe, 22-23C ringis. Aga riik nii suur, et nt Sevillas (mis on hispaania soojemaid kohti üldse suvel), oli pidevalt 32C ja rohkem, ning põhjarannikul biskaia vesi on ikka väga väga jahe veel ujumiseks (16C ringis).

No comments: